top of page
Bez pa.png

Mapa jilemnických architektonických studií

Mapa architektonických studií je všem přístupná interaktivní databáze studií a projektů, které se v Jilemnici uskutečnily, či uskutečnit měly. Vznikla ve spolupráci s MÚ Jilemnice, který nám poskytl většinu studií. Některé studie stále zůstávají neveřejné, ačkoli se na ně dotazujeme. Věříme, že se nám podaří mapu zkompletovat a zakomponovat do webových stránek města Jilemnice tak, aby se tam objevila každý nový projekt a občan tak měl přehled o tom, co se v Jilemnici chystá.

Analýzy prodejů
majetku města Jilemnice

Jilemnice hospodaří s obrovským majetkem. Na vedení města i opozici v zastupitelstvu to klade velkou zodpovědnost zvlášť ve chvíli, kdy z majetku města nemovitosti prodává. Analyzovali jsme některé větší prodeje a shledali, že město kvůli špatně nastaveným procesům jednak přichází o peníze, jednak hyzdí veřejný prostor. Čtení zde:

2021-02-16-prodeje-nemovitosti-v-jilemnici-1-3-elektro-u-kruhoveho-objezdu_2.jpg
kalkulacka.png

Volební kalkulačka
pro volby 2018 v Jilemnici

Před čtyřmi lety jsme ještě nekandidovali, ale ani jsme neseděli se založenýma rukama. Vytvořili jsme unikátní komunální volební kalkulačku s tématy, které Jilemnici trápily a zajímaly. Každý občan si tak mohl zjistit, které strany či hnutí jsou mu nejblíže. Zbylo po ní toto propagační video.

Zprůhlednění přípravy

smuteční síně

Náš kandidát Roman Vyšanský byl první, kdo upozornil na studii smuteční síně. Ta měla stát původně 20 milionů, dnes je připravený projekt za 50 milionů, aniž by bylo jasné, kde na stavbu chce město nalézt finance. Průběžně jsme upozorňovali na nepřipravenost, netransparentnost a podezření ze střetu zájmu, které celou přípravu projektu doprovázel. Vojtěch Mečíř, který docházel jako host na Kontrolní výbor, řešil projekt i skrze tento orgán. Vše vyvrcholilo usnesením zastupitelstva, které si vzalo zpět pravomoc rozhodnout o vypsání veřejné zakázky na stavbu. Tím se celý projekt dostává konečně pod veřejnou kontrolu. 

sin.png
bottom of page