top of page
Evropské peníze do Jilemnice

Evropská unie prochází obrovskou transformací na bezuhlíkovou ekonomiku. Pro obce je to příležitost získat miliony korun na rozvoj dopravy, kvality života nebo energetiky. 

 

Kvalitní a transparentní rozhodování na radnici

Občané by měli mít co nejlepší přehled o tom, jak politici a úředníci nakládají s jejich penězi. Transparentní rozklikávací rozpočet a úřad dostupný on-line jsou pro nás prioritou.

 

Více městské zeleně. Laviček i hřišť pro děti.

Stromy v létě dávají stín a zlepšují kvalitu vzduchu. Chceme, aby byla Jilemnice příjemná k životu nám všem. I těm nejmenším, i těm nejstarším.

 

Zastavíme používání pesticidů v blízkosti dětských hřišť a sportovišť 

Místo chemie jde plevel ve městě odstranit horkou párou. Takový stroj chceme pro město pořídit. Je to zdravé nejen pro lidi, ale i pro včely nebo psy.

 

Aktuální a přehledné informace

Všechny důležité informace budou k nalezení v přístupné a srozumitelné formě. Bude zřejmé, kdo za co odpovídá, a na koho se v případě dotazů obrátit.

 

Ušetříme městu i obyvatelům na energiích pomocí moderních technologií

V tuto chvíli je extrémně výhodné rozvíjet obnovitelné zdroje. Dáme si záležet i na úsporách. Město může pomoci s úpravami i obyvatelům města.

 

Bezpečně po městě i okolí

Abychom se nebáli děti poslat na kole do školy. Abychom mohli pohodlně do práce i na výlety po okolí. K tomu patří i více bezpečných přechodů, které teď v Jilemnici chybí hned na několika místech.

 

Zadržování vody v krajině: ochrana před přívalovými dešti i suchy

Globální oteplování se v ČR projeví především přívalovými dešti a následnými dlouhými suchy. Naše okolí musí umět prudký déšť zachytit a vláhu pak pomalu pouštět.

 

Vystavíme levné startovací bydlení

Ceny bydlení jdou teď nahoru všude po světě. Lidem můžeme ulehčit výstavbou městského bytového domu, který bude nabízet řešení pro každý věk.

 

Kultura jako zábava i zamyšlení

Budeme podporovat aktivní spolky i jednotlivce v jejich činnosti. Iniciovat zkvalitňování tradičních kulturních událostí a obnovení těch, na které se již zapomnělo.

 

Pomůžeme školám

Školy jsou zárukou budoucnosti nás všech. Vyjdeme vstříc požadavkům škol na pomoc s IT a administrativou, aby se mohli soustředit na kvalitní výuku a vstřícné studijní prostředí.

DSC_0802.jpg
DSC_0854.jpg
DSC_0937.jpg
DSC_0979.jpg
bottom of page